ÖNEMLİ TARİHLER


  • 11 Haziran 2021
    Kongre Başlangıç Tarihi

  • 15 Nisan 2021
    Erken Kayıtlar için Son Başvuru Tarihi

KALAN SÜRE


Kongre Başlamıştır

KONGRE YERİ

Valortv.net üzerinden online olarak yayınlanacaktır.

Davet

Çok Değerli Sağlık Çalışanları,

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok önemli bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, sizler mesleğimiz gereği sıradanmış gibi yaptığımız işin, aslında ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu bir kez daha kanıtladınız. ERAS Derneği Yönetim Kurulu adına her birinize ayrı ayrı şükranlarımızı sunarım. Bu süreçte yaşananlar ERAS’ın öneminin altını o kadar net çizdi ki bu konuya ilgisi az olan meslektaşlarımız bile bazı komponentlerini uygulamak, hatta bazılarını da önermek durumunda oldular. Elbette ki pek çok yeni yaklaşım ve güncellenen bilgiler de oldu.

Pandemi nedeniyle bu yıla ertelediğimiz kongremizi yüz yüze ve çevrimiçi seçeneklerinin birlikte kullanılacağı HİBRİT Kongre şeklinde 11 – 13 Haziran 2021 tarihlerinde yapmak üzere hazırlıklarımıza devam ederken gelen 3. dalganın etkisiyle artan hasta sayıları ve devletimizin aldığı önlemler nedeniyle kongremizi tamamen on-line formatta gerçekleştirme kararı aldık.

Bu nedenle yüz yüze bir araya gelmek için bir süre daha beklemek durumunda olsak bile, Uluslararası Katılımlı 2. ERAS Kongresi'nde çevrimiçi toplantı özelliğinin bazı avantajlarını da yaşayacağız. Bunların içinde en önemsediğimiz; ERAS’ın kapsama alanındaki konularda çok değerli çalışmaları olan 20’den fazla uluslararası konuşmacıyı dinleme ve onlarla tartışma olanağı bulacağız. Kongrenin tamamında eşzamanlı Türkçe-İngilizce-Türkçe çeviri olacak ve böylece katılımcılar tercihlerine göre oturumları İngilizce veya Türkçe olarak izleyebilecekler. Ayrıca Yönetim kurulumuzun bu kongremizde sözlü olarak sunulan ve jüri tarafından ilk 3 olarak kabul edilen bildirileri ödüllendirmeye karar verdiğini duyurmanın mutluluğu ile kongremizde sağlıkla birlikte olmayı ümit ediyorum.

Dr. R. Haldun Gündoğdu
ERAS Türkiye Derneği Y.K. Başkanı